" />

Centar - Balkanski institut za hebrejski jezik i knjizevnost
Institute for hebrew language and literature

Forums

Post Reply
Forum Home > KOMENTARI O BALKANEL GROUP-PESME NAD PESMAMA > preslusajte nase nove numere

slavica
Member

Acim at June 11, 2010 at 2:53 PM

Hasirim hamecujanim, ve anahnu rocim od sirim kmo ele. Salom le more Zeljko, salom le kol hahaverim po!!!

Salom Acim.Kol hakavod le ha.Jes misheu po she en lo pahad lasim mila be ivrit.

Sto se tice profesora Zeljka jako je lepo sto se trudi da odgovori na svaciji komentar ovde i svima pojasni nejasne stvari oko Balkanel projekta.Ipak smo se mi malo odvikli od toga da neko radi nesto zato sto voli ili ume.Zadnjih godina kod nas se uglavnom pravi muzika da se sto vise zaradi na njoj i zbog toga me malo nervira taj izraz "projekat".U svakom slucaju svaka cast na trudu bez obzira da li je to po necijem ukusu ili ne.

Pozdrav svima i pisite ljudi da nam ne umre sajt pa ovde niko nece nista da pise dok  ga ne namole organizatori po 2-3 puta.

--

June 25, 2010 at 4:43 PM Flag Quote & Reply

Acim
Member

Na zalost, toliko je zatrovana nasa muzicka, a rekao bih i zivotna scena, da su ljudi malo otupeli u osecanjima. I zato se desava da se ne prepozna i ne reaguje na pravi nacin kada se dodje u dodir sa necim sto se moze nazvati vrhunski kvalitet. Secam se,  jako mi se dopao CD koji je uradio Sanja Ilic, pre desetak godina. To je bila vanvremenska muzika. Ali, ni onda narod nije odreagovao na pravi nacin. Mislim da smo duhovno jako slabi, sto nasom krivicom, sto specijalnom vrstom rata koja se vodi protiv naseg naroda.

June 27, 2010 at 1:58 PM Flag Quote & Reply

Predrag
Member

Lepo ovo zvuči. Baš lepo. Voleo bih da čujem uživo negde ove pesme. Moj definitivni favorit je pesma: "Leto je". Predivan ženski vokal, ostavlja me bez daha.

Voleo bih da naučim osnove hebrejskog jezika, video sam da može nešto da se "skida", ali nisam toliko vešt. Ima li ovde još živih? Poslednji post je postavljen još 27 juna :)

--
October 24, 2010 at 4:53 PM Flag Quote & Reply

xydz
Member

ceo život čekam na ovako nešto

--
March 21, 2011 at 3:59 AM Flag Quote & Reply

xydz
Member

veoma hrabar pokušaj inkulturacije. samo se pitam da li uopšte postoji ciljna populacija. uglavnom mi se sviđa. nažalost ukus današnjih mladih prilično izopačen, pa se pitam ko će to u stvari razumeti?

April 6, 2011 at 1:12 PM Flag Quote & Reply

Dragana
Member

Pesme su lepe, bajkovite...kratko traju...Dopala mi se Pesma kralja Davida...

April 13, 2011 at 5:27 AM Flag Quote & Reply

You must login to post.

On English

To see this site in English click here.

Google translator is here!

Sat