" />

Centar - Balkanski institut za hebrejski jezik i knjizevnost
Institute for hebrew language and literature

Forums

Post Reply
Forum Home > KOMENTARI O BALKANEL GROUP-PESME NAD PESMAMA > preslusajte nase nove numere

hebrejski
Site Owner

evo linka

http://hebrejski.webs.com/hebrejskamuzika.htm

May 25, 2010 at 7:19 PM Flag Quote & Reply

hebrejski
Site Owner

ZELIMO CUTI VASE MISLJENJE I KOMENTARE O CELOM PROJEKTU ILI O SVAKOJ PESMI POJEDINACNO

May 25, 2010 at 10:07 PM Flag Quote & Reply

Marie
Moderator

hebrejski at May 25, 2010 at 10:07 PM

ZELIMO CUTI VASE MISLJENJE I KOMENTARE O CELOM PROJEKTU ILI O SVAKOJ PESMI POJEDINACNO

Odusevljena sam:) Predivan projekat i verujem da ce zaziveti.

Pesme su inspiratvine, pevljive sa dobrim aranzmanom, ritmom i pravim jevrejskim melosom:)

uzivam dok ih slusam. zao mi je sto kratko traju.

Marija Marie

Shalom:)

--
May 26, 2010 at 12:02 PM Flag Quote & Reply

Mile
Member

Pjesme su dobre. Dobra muzika, dobro su otpjevane.

preporuka:

Mozda bi se moglo u muziku ubaciti i neki bas, dal bas gitara ili akusticna verzija berde

To je neka moja preporuka zato sto ili nema basa ili se dobro ne cuje. Mozda i ja dzaba pisem ovo mozda postoji bas al se ne cuje. Pa bi trebalo ili pojacat bas ili ga uvest u muziku.

Pogotovo bas treba da dere u pjesmi Nad izvorom.

Inace sve ostalo je izvrsno

pozdrav

May 29, 2010 at 4:36 AM Flag Quote & Reply

Marie
Moderator

isuvise kratko traju:( zato ja sebi snimim nekoliko puta pa uzivam:) prelepa je muzika, nemam reci

June 2, 2010 at 8:33 AM Flag Quote & Reply

Aladin
Member

Da, produžite malo!

June 9, 2010 at 8:09 AM Flag Quote & Reply

slavica
Member

Sto se mene tice nisam strucna da komentarisem o kvalitetu,lepo zvuci u svakom slucaju ali ja bi mnogo vise volela cuti original na hebrejskom. Ako neko zna kako neka mi javi.

--

June 9, 2010 at 12:37 PM Flag Quote & Reply

zeljko stanojevic
Member

Na zalost ili na srecu, ne postoje originali na hebrejskom. Ovo su prva izvodjenja u istoriji, osim pesme Blagosloven i pesme nad izvorom. Bice duze kada se izda CD za koji se jos skupljaju sredstva :(

Pozdrav Balkanel group

June 9, 2010 at 1:09 PM Flag Quote & Reply

zeljko stanojevic
Member

detalje procitajte ovde> http://hebrejski.webs.com/hebrejskamuzika.htm

pa ce Vam malo biti jasnije u vezi sa ovim nasim zapetljanim projektom :))))

June 9, 2010 at 1:11 PM Flag Quote & Reply

Acim
Member

Pzdrav!

Iskreno, dopadaju mi se dve pesme-Leto je, i Svadba kralja Solomona. A druge dve ne toliko, malo podsecaju na srpski melos, ili bolje reci srpski melos podseca na njih.

June 9, 2010 at 3:17 PM Flag Quote & Reply

dachaidragana
Member

slazemo se,muzika je super samo bi bilo dobro ako mozete da postavite cele numere  :)

June 10, 2010 at 6:18 AM Flag Quote & Reply

zeljko stanojevic
Member

dachaidragana at June 10, 2010 at 6:18 AM

slazemo se,muzika je super samo bi bilo dobro ako mozete da postavite cele numere  :)

Nazalost ne smemo objavljivati cele numere dokle god ne objavimo CD za koji nemamo jos dovoljno sredstava:(. Sta da vam kazem..... Donatori javite se.....

June 10, 2010 at 7:15 AM Flag Quote & Reply

Goga
Member

Muzika je divna...vanvremenska, a BALKANEL GROUP... odlicni su...Posto je strpljenje  majka mudrosti ...bice i donatora jer sve dobro mora da ispliva kad tad... :)

June 10, 2010 at 9:31 AM Flag Quote & Reply

slavica
Member

A sta mislite da postavite i jos neke lepe hebrejske muzike u sklopu sajta,uostalom jezik se najpre zavoli kroz muziku,bar je takav moj slucaj bio.

--

June 11, 2010 at 7:06 AM Flag Quote & Reply

maja
Member

Najvise mi se dopada "Svadba kralja Solomona"...

Super....nadam se da cu je u skorije vrijeme saslusati kompletnu...:)

pozdrav

June 11, 2010 at 8:54 AM Flag Quote & Reply

slavica
Member

Ova pesma "tri su stvari sto ne mogu znati" je sa muzikom moje omiljene sevdalinke "tamburalo momce uz tamburu".

Sta je sad tu prepev od cega a sta je originalna numera i kako ona zvuci bas bi volela znati.

Pozdrav

--

June 11, 2010 at 9:35 AM Flag Quote & Reply

zeljko stanojevic
Member

Tamburalo momce uz tamburu je MELODIJA koju su doneli Jevreji iz Spanije-sefardi. Na tu melodiju, mi smo prepevali tekst iz Solomonovih mudrosti na srpskom i hebrejskom. Isti je slucaj i sa drugom sevdalinkom, ali je tekst iz Pesme nad pesmama. Nadam se da je jasnije malo :)

June 11, 2010 at 10:12 AM Flag Quote & Reply

zeljko stanojevic
Member

Ima na youtube mnogo jevrejske i izraelske muzike. Mi ipak dajemo prednost nase "drugacijem" BALKANEL projektu.  Sve VAs ljubim i pozdravljam

June 11, 2010 at 10:13 AM Flag Quote & Reply

Acim
Member

Hasirim hamecujanim, ve anahnu rocim od sirim kmo ele. Salom le more Zeljko, salom le kol hahaverim po!!!

June 11, 2010 at 2:53 PM Flag Quote & Reply

obscure
Member

Pozdrav svima,

htio bih upitati jel postoji mogućnost da se pjesme  ili na engleskom ili hebrejskom objave, makar pola minute da traju, jer ipak je veća vjerojatnost da se uletiti neki sponzor izvana nego sa "Balkana". Ono, mozda bi neki rabin ili Izraelac htio poslušat pjesme a jadan ništa ne razumije, pa ono :)

Shalom

June 14, 2010 at 6:06 PM Flag Quote & Reply

You must login to post.

On English

To see this site in English click here.

Google translator is here!

Sat